image

İtalya Genel Bilgiler

İtalya; Güney Avrupa'da, anakaradan Akdeniz'e çıkıntı yapan uzun, çizme biçimindeki İtalya Yarımadası ile bu yarımada ve Alpler arasındaki topraklar üstüne kuruludur. Ülke, en büyükleri Sicilya ve Sardinya olmak üzere Akdeniz'de irili ufaklı pek çok adanın da sahibidir.

İtalya'nın kuzeyde Alpler bölgesinde Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya ile kara sınırı vardır. Bağımsız iki Avrupa ülkesi olan Vatikan ve San Marino da İtalya'nın yarımadadaki toprakları içine sıkışmış enklav (veya anklav) ülkelerdir. Campione d'Italia bölgesi ise İtalya'nın İsviçre içinde kalan bir eksklavıdır.

İtalya cumhuriyeti , 20 adet bölgeden oluşur;bu bölgeler sırasıyla Abruzzo,Aosta Vadisi,Puglia,Basilicata,Calabria,Campania,Emilia-Romagna,Friuli-Venezia Giulia,Lazio,Ligurya,Lombardiya,Marche,Molise,Piyemont, Sardinya, Sicilya, Toskana, Trentino-Alto Adige, Umbria, Veneto bölgeleridir.Toplam 109 ile sahip İtalya'nın başlıca şehirleri Torino,Roma,Milano,Floransa, Napoli, Venedik, Trieste, Bolonya, Cenova, Trento, Bari, Perugia'dır. Bu güzel Akdeniz ülkesi ziyaretçilerine pek çok fırsat sunmaktadır: Avrupa'nı n kültürel ve tarihi mirasına çok büyük katkısı olan bu ülke kültür ,sanat ve tarihle dolu kentleri, eşsiz doğası ile keşfedilmek için bir hazinedir.

İtalya'da Yaşam

İtalya Antik Roma ve Yunan dönemlerinden kalan 3000 'den fazla müze,kilise ve daha pek çok arkeolojik mirası ile tarih tutkunları için bir cennettir. Diğer tarafta İschia Adası 'nın doğal termal kaynakları;Capri Adası ' nın kendine özgü romantik stili ile İtalya adaları yüzyıllardır meraklılarına ev sahipliği yapmaktadır. Rönesans sanat ve kültürünü İtalya şehir ve meydanlarında bugün hala yaşayabilirsiniz. İtalya'da hafızanızdan silinemeyecek güzellikte daha pek çok şey bulabileceksiniz.Moda,sanat,pizza, şarap,peynir,makarna,tasarım kelimelerini duyduğumuzda ilk aklımıza gelen İtalya'ya hayran kalacaksınız.

İtalya'ya Ulaşım


İtalya'ya gideceğiniz tarihlere en uygun,ekonomik uçak biletinizi bizim aracılığımızla satın alabilirsiniz. İtalya'ya direkt uçuş yapan havayolları şirketleri:
Türk Hava Yolları
İstanbul Atatürk Havalimanı-Milano,Malpensa Havalimanı
İstanbul Atatürk Havalimanı-Venedik,Marco Polo Havalimanı
İstanbul Atatürk Havalimanı-Roma,Fiumicino,Leonardo da Vinci Havalimanı
Alitalia